logo
logo

Jak zrobić dobre pierwsze wrażenie na randce?


Pierwsze spotkanie zawsze wiąże się z dużą ekscytacją, ale również ze sporym stresem. Każdemu z nas zależy na tym, aby zrobić dobre pierwsze wrażenie na osobie, na której nam zależy. Nic więc dziwnego, że zastanawiamy się co zrobić, aby dobrze wypaść na pierwszej randce. Jak dobrze się do niej przygotować? O czym rozmawiać na pierwszej randce? Jaki strój na randkę będzie odpowiedni? Jak się nie denerwować? 

Przeczytaj poniższe rady i sprawdź, jak zrobić doskonałe pierwsze wrażenie! Pierwsze wrażenie - dlaczego jest ważne?

Przyjmuje się, że pierwszą opinię o danej osobie można wyrobić sobie w ciągu 11 sekund i ten moment jest w stanie zadecydować o przebiegu całej dalszej znajomości. Ta krótka chwila może sprawić, że natychmiast zyskamy czyjąś sympatię lub na odwrót - stracimy być może jedyną i niepowtarzalną szansę na zdobycie uznania. 

Zadbaj więc o to, aby już na wstępie wypaść odpowiednio, gdyż może to wpłynąć na cały dalszy przebieg spotkania. Warto jest także sprawdzić, co zrobić, aby zminimalizować stres, jak się nie denerwować oraz jak ubrać się na randkę, żeby zwiększyć swoją szansę na powodzenie.


Pierwsze wrazenie pary spotykajacej sie na ulicy

Jak cię widzą tak cię piszą

Mówi się, że wygląd nie jest najważniejszy - jest to prawda, jednak na randce odgrywa on znacznie większą rolę niż w innych okolicznościach. Jeśli zastanawiasz się, jaki strój na randkę będzie odpowiedni, musisz zastosować się do kilku ogólnych zasad. 

Przede wszystkim pamiętaj, aby ubrać się odpowiednio do miejsca, do którego się wybieracie. Jeśli randka ma odbyć się w kinie, postaw na coś, w czym wyglądasz dobrze, ale co jednocześnie nie jest zbyt oficjalne. Jeśli jednak idziecie do restauracji, twój strój na randkę powinien być znacznie bardziej elegancki.

Pamiętaj jednak, aby zawsze zakładać coś, w czym prezentujesz się dobrze i co nie krępuje zbytnio twoich ruchów - jeśli będziesz czuł się komfortowo, będzie ci o wiele łatwiej zrobić dobre pierwsze wrażenie. Warto też, aby ubiór wyrażał w jakiś sposób twoją osobowość i był spójny z twoimi upodobaniami i stylem życia. Jeśli zadbasz o odpowiedni strój, będziesz już częściowo przygotowany na pierwsze spotkanie.pierwsze wrazenie podczas pierwszego spotkania pary

Jak się nie denerwować?

Drżący głos, jąkanie się, spocone dłonie - to normalne, że denerwujemy się, gdy chcemy zrobić dobre pierwsze wrażenie na kimś, na kim nam zależy. Ważne jest jednak to, aby w miarę możliwości powstrzymywać negatywne emocje i panować nad stresem. Przede wszystkim pamiętaj o tym, że druga osoba najprawdopodobniej denerwuje się tak samo jak ty i również zależy jej na tym, aby wypaść dobrze.

Aby pierwsze spotkanie było przyjemne i przebiegało w rozluźnionej atmosferze, staraj się myśleć pozytywnie, a w rozmowie skupiaj się na eksponowaniu swoich zalet i maskowaniu wad. Nie zakładaj z góry, że zrobisz złe pierwsze wrażenie - nie ma nic gorszego niż negatywne nastawienie, które może sprawić, że w oczach drugiej osoby wyjdziesz na osobę markotną lub niepewną siebie. 


O czym rozmawiać na pierwszej randce?

To pytanie nurtuje niejednego: o czym rozmawiać na pierwszej randce, jeśli nie znamy się zbyt dobrze? Raczej nikt nie chciałby siedzieć przy stole i prowadzić monologu, a tym bardziej słuchać, gdy prowadzi go druga osoba. To, w jaki sposób prowadzisz rozmowę, może dużo powiedzieć o twojej wrażliwości, refleksie oraz wyczuciu.

Pamiętaj, że rozmowa na pierwszej randce powinna być przede wszystkim naturalna. Łatwo jest powiedzieć, ale trudno zrobić - zacznij więc od tematów bezpiecznych, neutralnych, o jakich bez trudu można rozmawiać z nowo poznaną osobą, niezależnie od okoliczności spotkania. Unikaj kwestii bardzo osobistych oraz kontrowersyjnych - nigdy nie wiesz, jak druga osoba na to zareaguje, a sprzeczność poglądów już na wstępie może przekreślić dalszą znajomość. Najłatwiej jest podzielić się swoim hobby - jeśli okaże się, że macie wspólne zainteresowania, będzie o wiele łatwiej nawiązać ciekawy dialog. 

Musisz mieć świadomość, że pierwsze spotkanie bardzo często weryfikuje czy do siebie pasujecie. Jeśli rozmowa jest sztuczna, wymuszona i ewidentnie się nie klei, być może jest to ważny sygnał, że jednak nie trafiłeś na odpowiednią osobę. 


Mezczyzna trzymajacy kwiaty dla dziewczyny robi dobre pierwsze wrazenie

Pokaż, że potrafisz słuchać

Słuchanie jest wbrew pozorom wcale nie mniej ważne niż mówienie. Zamiast zalewać drugą osobę potokiem słów, lepiej jest poświęcić chwilę na poznanie tego, co sama ma do powiedzenia. Słuchaj uważnie tego, co mówi i staraj się zapamiętywać szczegóły. Dzięki temu będziesz wyglądał na kogoś, kto jest naprawdę zainteresowany, a także taktowny i empatyczny. 

Nie ma nic gorszego na randce niż lekceważenie partnera oraz sprawianie wrażenia osoby nie uważnej i skoncentrowanej na sobie. Warto jest również zadawać pytania, aktywnie odpowiadać, a także komentować lub nawet udzielać stosownych rad, jeśli rozmowa temu sprzyja. 


Pokaż swoje poczucie humoru

Żart opowiedziany w odpowiednim momencie jest w stanie uratować niejedną towarzyską katastrofę. Gafy, wpadki i błędy zdarzają się każdemu - w końcu jesteśmy tylko ludźmi. Ważne, aby w trudnej sytuacji nie tracić głowy, lecz pokazać klasę i wyjść z niej obronną ręką. Jeśli więc bardzo się stresujesz i po prostu nie wiesz, jak się nie denerwować, postaraj się zaprezentować właśnie swoje poczucie humoru. 

Błyskotliwa odpowiedź czy dobrze dobrany żart potrafi przełamać każde lody, znacznie poprawić atmosferę spotkania oraz sprawić, że obie strony będą stresowały się o wiele mniej. Jeśli więc chcesz zrobić naprawdę dobre pierwsze wrażenie, nie zapominaj o jednej z najważniejszych rzeczy - o uśmiechu! 


Jak zrobic dobre pierwsze wrazenie na randce porady

Mowa ciała - poznaj jej tajniki

Twoje ciało i jego reakcje mogą mimowolnie powiedzieć na twój temat o wiele więcej, niż mogłoby ci się wydawać. Bądź więc świadomy tego, jaki przekaz niesie twoja postawa oraz gesty i staraj się je kontrolować. Jeśli jesteś przygarbiony, masz wysoko uniesione barki lub siedzisz ze skrzyżowanymi na piersi rękami, możesz sprawiać wrażenie osoby nieśmiałej lub zamkniętej.

Postaraj się więc wykonywać otwarte gesty i zachowywać otwartą postawę, która pokaże, że jesteś osobą rozmowną, zainteresowaną relacjami z innymi ludźmi oraz sympatyczną. Będziesz również wyglądał na znacznie bardziej pewnego siebie, co jest niezwykle ważne podczas pierwszego spotkania. 


Bądź pozytywny

Pamiętaj, że ostatecznie randka jest randką, a nie stresującym egzaminem, więc oboje powinniście się na niej po prostu dobrze bawić. Idąc na pierwsze spotkanie, postaraj się więc zostawić swoje zmartwienia w domu i choć przez chwilę o nich nie myśleć, a tym bardziej nie mówić - w końcu nikt nie lubi słuchać o problemach innych. Nie psuj pierwszej randki narzekaniem i opowiadaniem o tym, jak jest ci źle. 

Staraj się myśleć i rozmawiać o rzeczach pozytywnych i jeszcze przed wyjściem z domu zadbaj o to, abyś był możliwie wypoczęty i w dobrym nastroju. Ważne jest, abyś podczas spotkania starał się budować przyjemną atmosferę, która sprawi, że druga osoba będzie czuła się przy tobie dobrze i komfortowo. Pokaż swoją najlepszą stronę

Nikt nie lubi przebywać z nudziarzami, osobami bez pasji i bez pomysłu na siebie. Postaraj się pokazać, że jesteś ciekawą osobą, z którą nie można się nudzić. Pokaż, że jesteś pewny siebie, że wiesz, czego chcesz, że masz ciekawe hobby, a znacznie zwiększysz swoje szanse na zainteresowanie ze strony drugiej osoby. Kto wie - może okaże się, że łączy was znacznie więcej niż wydawało się na początku, a wspólne pasje i marzenia staną się początkiem przygody znacznie dłuższej niż jedno spotkanie?

Jeśli będziesz stosował się do powyższych zasad, zrobisz doskonałe pierwsze wrażenie i znacznie zwiększysz swoje szanse na udaną randkę. 


Przygotuj się więc dobrze do pierwszego spotkania, pamiętaj o pozytywnym nastawieniu i... baw się dobrze! 

STRONANAJWAŻNIEJSZECZŁONKOWIEOCENASCOREWIĘCEJ
Be2 prezentuje się jako portal, który nie stawia na aranżowanie niezobowiązujących randek i przeznaczony jest dla osób poszukujących kogoś jedynego i wyjątkowego. Be2 notuje aż 40% wskaźnik skuteczności, co według portalu zapewnia dużą szansę poznania kogoś niezwykłego.
 • Działa w 37 krajach na całym świecie
 • Umożliwia wysyłanie wiadomości i krótkich quizów do singli, którzy Cię zainteresowali
 • Przy rejestracji oferuje test osobowości
Wykonaj darmowy test osobowości, aby znaleźć idealnego partnera
Oceń! (6312)

9.8

Nasza Recenzja
Odwiedź
stronę>
Academic Singles oferuje użytkownikom szansę na znalezienie i poznanie innych, dobrze wykształconych osób, zainteresowanych nawiązaniem związku. Wypełnij spersonalizowany profil i kwestionariusz, aby znaleźć kogoś, z kim poczujesz się swobodnie, i kto sprosta Twoim oczekiwaniom.
 • Dobór odbywa się na podstawie kwestionariusza odnoszącego się do postaw, przekonań, pragnień i oczekiwań
 • Kwestionariusz, test osobowości oraz wyniki doboru są dostępne całkowicie bezpłatnie
 • Portal jest przeznaczony dla osób wykształconych i pragnie pomóc Ci w znalezieniu kogoś wyjątkowego
Znajdź wyrobionego partnera wśród nauczycieli akademickich i innych ludzi sukcesu
Oceń! (5689)

9.7

Nasza Recenzja
Odwiedź
stronę>
Gwarancja dyskrecji
C-Date oferuje randkowanie z klasą osobom nastawionym bardziej na flirt lub namiętność od pierwszego wejrzenia. C-Date kładzie nacisk na bezpieczeństwo i anonimowość, dopóki nie zdecydujesz się na spotkanie twarzą w twarz.
 • Anonimowo, bezpiecznie, z przejrzystymi zasadami
 • Dyskretne wyszukiwanie partnerów, wyjątkowe spotkania
 • Ścisła ochrona profilu, indywidualna moderacja zdjęć
W prosty sposób umów się na niezobowiązującą randkę
Oceń! (1269)

9.4

Nasza Recenzja
Odwiedź
stronę>
Singles50 koncentruje się na umożliwianiu kontaktu z osobami z Twojego kraju, uwzględniając podane przez Ciebie oczekiwania. Singles50 to opcja dla osób po 50-tce, które pragną poznać kogoś wyjątkowego.
 • Tylko od Ciebie zależy, kto zobaczy Twoje zdjęcia w portalu Singles50
 • Singles50 sprawia, że poznawanie osób z Twojego kraju jest niezwykle proste
 • Wyniki testów, opis idealnego partnera oraz sugestie dotyczące partnerów zapewniane przez Singles50 są darmowe i niezobowiązujące.
Daj miłości drugą szansę i umów się z inną dojrzałą osobą
Oceń! (6586)

9.1

Nasza Recenzja
Odwiedź
stronę>
Celem portalu eDarling jest łączenie osób, które rzeczywiście do siebie pasują. Portal oferuje kompleksowy test osobowości osobom, które poszukują partnera na poważnie i pragną nawiązać trwały związek. eDarling dokłada wszelkich starań, aby osoby rejestrujące się w portalu podchodziły do poszukiwania miłości równie poważnie jak Ty. Wypróbuj ten portal już dziś!
 • eDarling ułatwia znalezienie partnera dzięki zaawansowanej technice analizy i dopasowywania osobowości
 • Skontaktuj się z singlami pragnącymi stworzyć trwały związek
 • Jeśli randkowanie traktujesz na poważnie, to eDarling jest właśnie dla Ciebie.
Odważ się i znajdź dla siebie kogoś wyjątkowego
Oceń! (9632)

8.6

Nasza Recenzja
Odwiedź
stronę>
 • Szybka i bezpłatna rejestracja
 • 380,000 Wysłanych wiadomości codziennie
 • 3,780,000 Załadowanych zdjęć oraz video
 • 100% dyskrecja
Umawiaj się na prawdziwe randki z innymi osobami o podobnych zainteresowaniach
Oceń! (4221)

8.5

Nasza Recenzja
Odwiedź
stronę>
logo

9.9

Be2 prezentuje się jako portal, który nie stawia na aranżowanie niezobowiązujących randek i przeznaczony jest dla osób poszukujących kogoś jedynego i wyjątkowego. Be2 notuje aż 40% wskaźnik skuteczności, co według portalu zapewnia dużą szansę poznania kogoś niezwykłego.
 • Działa w 37 krajach na całym świecie
 • Umożliwia wysyłanie wiadomości i krótkich quizów do singli, którzy Cię zainteresowali
 • Przy rejestracji oferuje test osobowości
Odwiedź
stronę >
Nasza Recenzja
logo

9.7

Academic Singles oferuje użytkownikom szansę na znalezienie i poznanie innych, dobrze wykształconych osób, zainteresowanych nawiązaniem związku. Wypełnij spersonalizowany profil i kwestionariusz, aby znaleźć kogoś, z kim poczujesz się swobodnie, i kto sprosta Twoim oczekiwaniom.
 • Dobór odbywa się na podstawie kwestionariusza odnoszącego się do postaw, przekonań, pragnień i oczekiwań
 • Kwestionariusz, test osobowości oraz wyniki doboru są dostępne całkowicie bezpłatnie
 • Portal jest przeznaczony dla osób wykształconych i pragnie pomóc Ci w znalezieniu kogoś wyjątkowego
Odwiedź
stronę >
Nasza Recenzja
logo

9.5

C-Date oferuje randkowanie z klasą osobom nastawionym bardziej na flirt lub namiętność od pierwszego wejrzenia. C-Date kładzie nacisk na bezpieczeństwo i anonimowość, dopóki nie zdecydujesz się na spotkanie twarzą w twarz.
 • Anonimowo, bezpiecznie, z przejrzystymi zasadami
 • Dyskretne wyszukiwanie partnerów, wyjątkowe spotkania
 • Ścisła ochrona profilu, indywidualna moderacja zdjęć
Odwiedź
stronę >
Nasza Recenzja
logo

9.2

Singles50 koncentruje się na umożliwianiu kontaktu z osobami z Twojego kraju, uwzględniając podane przez Ciebie oczekiwania. Singles50 to opcja dla osób po 50-tce, które pragną poznać kogoś wyjątkowego.
 • Tylko od Ciebie zależy, kto zobaczy Twoje zdjęcia w portalu Singles50
 • Singles50 sprawia, że poznawanie osób z Twojego kraju jest niezwykle proste
 • Wyniki testów, opis idealnego partnera oraz sugestie dotyczące partnerów zapewniane przez Singles50 są darmowe i niezobowiązujące.
Odwiedź
stronę >
Nasza Recenzja
logo

8.8

Celem portalu eDarling jest łączenie osób, które rzeczywiście do siebie pasują. Portal oferuje kompleksowy test osobowości osobom, które poszukują partnera na poważnie i pragną nawiązać trwały związek. eDarling dokłada wszelkich starań, aby osoby rejestrujące się w portalu podchodziły do poszukiwania miłości równie poważnie jak Ty. Wypróbuj ten portal już dziś!
 • eDarling ułatwia znalezienie partnera dzięki zaawansowanej technice analizy i dopasowywania osobowości
 • Skontaktuj się z singlami pragnącymi stworzyć trwały związek
 • Jeśli randkowanie traktujesz na poważnie, to eDarling jest właśnie dla Ciebie.
Odwiedź
stronę >
Nasza Recenzja
logo

8.4

 • Szybka i bezpłatna rejestracja
 • 380,000 Wysłanych wiadomości codziennie
 • 3,780,000 Załadowanych zdjęć oraz video
 • 100% dyskrecja
Odwiedź
stronę >
Nasza Recenzja