Udana pierwsza randka - poznaj przepis na sukces!

Oct 17, 2018

Nieważne ile masz lat i na ilu randkach byłeś już wcześniej, pierwsza randka zawsze jest dość stresującym przeżyciem. 

Często nie wiemy o czym rozmawiać na pierwszej randce, jakie są odpowiednie miejsca na randkę lub czy pomysł na romantyczną kolację to dobry pomysł. I nie ma w tym nic złego, jest to kompletnie naturalna reakcja.

W dzisiejszym artykule, podpowiemy jak przygotować się do pierwszej randki

Zobacz najpopularniejsze portale randkowe! 

Jak zachować się na  pierwszej randce?


Pierwsza randka - nie wiesz jak powinieneś się zachować? Zobacz jak możesz lepiej przygotować się!  Oto cztery wskazówki dla Ciebie.  

Jeśli wciąż zastanawiasz się nad wyborem odpowiedniego portalu randkowego, przeczytaj eDarling opinie - przekonaj się, że warto! 

Bądź znajdź dla siebie odpowiedni gej portal! 

Wyluzuj

Kluczem do sukcesu jest Twoje nastawienie. Myśl pozytywnie, ale jednocześnie staraj się nie oczekiwać zbyt wiele. Pamiętaj, że nie od razu Rzym zbudowano i to nie musi być miłość od pierwszego wejrzenia. 

Potraktuj randkę jako nowe doświadczenie i skup się na tym, aby się dobrze bawić. 

Bądź sobą

Nie ma nic gorszego na randce niż udawanie kogoś kim się nie jest. Szczególnie w internecie można się na tym złapać. Zachowuj się naturalnie i swobodnie. 

Słuchaj

Podczas pierwszej randki rozmowa jest najważniejsza. Staraj się uważnie słuchać co druga strona ma do powiedzenia. 

Utrzymuj kontakt wzrokowy, nie bój się dopytywać, staraj się poznać drugą osobę. Pierwsza randka to idealny czas dla Was na poznanie się. 


Świetną opcją do rozmowy online jest czat randkowy - dowiedz się więcej! 

Skup się na pozytywach

Nikt nie lubi osób narzekających, smutnych, a co gorsze użalających się nad sobą. Skup się na tym co dobre. Uśmiechaj się i staraj się przekazywać pozytywną energię. Z takimi osobami warto się spotykać!


Portal randkowy dla seniorów - w każdym wieku można znaleźć miłość! 

Mloda para smieje sie i zartuje na pierwszej randce

Pierwsza randka - o czym rozmawiać?


To pytanie jest udręką większości początkujących randkowiczów. Strach przed niezręczną ciszą może być bardzo deprymujący. Dlatego postaramy się przybliżyć kilka potencjalnych tematów do rozmowy.

O zainteresowaniach i hobby

Jest to najłatwiejszy temat do rozmowy. Opowiedz o tym co lubisz lub co robisz na co dzień. 

Temat, który nie jest dla Ciebie obcy i możesz się rozgadać. Również spytaj o to drugą stronę. Być może znajdziecie wspólny temat

O śmiesznych historiach

Interesujące i śmieszne historie to wspaniały sposób na rozluźnienie atmosfery. Możesz opowiedzieć o czymś co ostatnio Ci się przytrafiło lub co ostatnio przeczytałeś/widziałeś. 

W ten sposób nie tylko masz powód do rozmowy, ale również możesz pokazać siebie jako osobę z poczuciem humoru i dystansem.  

O tym co tu i teraz

Dobrym tematem do rozmowy jest Wasza aktualna sytuacja w której się znajdujecie. Możecie porozmawiać o miejscu w którym jesteście, czy Twój rozmówca już był tutaj wcześniej. Bądź o tym co właśnie robicie. 

O Was

Nie wstydź się mówić o sobie. Daj się poznać. Pierwsza randka właśnie od tego jest. Ale nie pozwól, by wyglądało to jak przesłuchanie, seria pytań i odpowiedzi. Ważne jest, abyś też słuchał drugiej strony i dopytywał.

Romantyczne spojrzenia podczas pierwszej randki

Miejsca na randkę - pomysły

Oto kilka interesujących i kreatywnych pomysłów na miejsce na pierwszą randkę.


Miejsca w które chodzisz

Mogą to być puby, bary czy kawiarnie. Znajdź miejsce, które lubisz odwiedzać, znasz i czujesz się tam swobodnie. Jednocześnie kiedy randka nie będziesz szła dobrze, możesz się stamtąd spokojnie ulotnić. 

Wspólna aktywność

Świetnym pomysłem na randkę jest porobienie czegoś razem. 

W zależności co lubicie bądź może oboje chcielibyście spróbować czegoś nowego, zróbcie to! Możecie np. umówić się na wspólne gotowanie lub grę w tenisa. Z pewnością nie będzie to nudna randka! 

Więcej niż jedno miejsce

Nie bój się zmieniać miejsce. Przykładowo, po wspólnej grze w tenisa, możecie pójść na lody. Bądź po wspólnym gotowaniu możecie obejrzeć razem film. 

Zmiana miejsca z pewnością sprawi, że Wasza pierwsza randka będzie o wiele atrakcyjniejsza, a co więcej pozwoli Wam lepiej się poznać. 

Mloda para rozmawiajaca na pierwszej randce

Złe miejsca na pierwszą randkę

Ludzie pytani o swoją najgorszą randkę w życiu, wymieniają najczęściej randkę w kinie bądź w restauracji. Dlaczego? 

Po pierwsze, sala kinowa nie pozwala na swobodną rozmowę, więc szansę na lepsze poznanie drugiej osoby są nikłe. Po drugie, siedzenie w ciszy i w ciemności obok siebie bywa najczęściej krępujące.

Pierwsza randka w restauracji również może być nietrafionym pomysłem. 

Często wybór menu, zasady savoir vivre czy decyzja kto ma zapłacić może nas zestresować i przytłoczyć. Dlatego tak ważny jest wybór miejsca w którym będziemy się czuć swobodnie i komfortowo. 

Pierwsza randka to nie tylko stres, lecz także piękne chwile i szczęśliwe momenty. Zobacz i przekonaj się, być może to Twój czas na miłość!