Ile dałbym by zapomnieć - czyli jak się odkochać

Nov 27, 2018

Rozstanie to jedno z najcięższych doświadczeń w życiu, zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn. Choć radzą sobie oni w zupełnie inny sposób, ból jest ten sam.

Zatracenie się w dobrych chwilach z przeszłości nie jest najlepszym rozwiązaniem. Rozsądniej byłoby po prostu zapomnieć. Ale jak? Ból jest nie do zniesienia i ciężko się go z dnia na dzień pozbyć.

Serce nie będzie w tym wypadku dobrym doradcą, bo miłość to bardzo silne uczucie, które trudno stłumić, mimo najcięższych starań. Pozostaje więc posłuchać rozumu. Tylko jak zastosować te wskazówki w praktyce?

Być może to portal Erodate pomoże Ci zapomnieć! 

Teoria wielkiego kochania

Nieodwzajemniona miłość to trudny temat. Darzenie tak silnym uczuciem kogoś, kto nie czuje tego samego, mija się z celem. Jest to wręcz niebezpieczne, a kończy się zwykle tak samo: depresją lub obsesją.

Ciężko stwierdzić, co jest gorsze. Są to bardzo skrajne przypadki i zapewne większość złamanych serc będzie tkwiła gdzieś pośrodku, wylewając łzy w poduszkę.

Kiedy jednak uczucie jest zbyt silne, aby poradzić sobie z nim w tak trywialny sposób, zaczyna się problem. O ile depresja dotyczy "tylko" osoby zranionej, tak obsesja może skutecznie uprzykrzyć życie obiektowi naszych westchnień.

Niewinne zaloty, które przeradzają się w natręctwo, dają wręcz odwrotny skutek. Nie można kogoś zmusić do kochania. Na końcu tej drogi będzie jeszcze większy ból i smutek.

Z drugiej strony melancholia, czyli towarzyszka nieodwzajemnionej miłości to również niebezpieczny stan emocjonalny. Stąd do depresji prowadzi już tylko jedna prosta.

Jej źródło to ukochana osoba, bardzo często wyidealizowana na własne potrzeby. Bo łatwiej wówczas usprawiedliwić jej wszelkie wady i swoje zachowanie, będące skutkiem urojenia.

Bezczynność również nie wydaje się dobrym rozwiązaniem. Do niczego nie prowadzi. W życiu zranionej osoby muszą zajść diametralne zmiany, które przyspieszą gojenie ran w sercu.

Klotnia w zwiazku pomiedzy kobieta i mezczyzna - jak zapomniec

Symptomy

Jak w takim razie rozpoznać, że to nieodwzajemniona miłość? Co czuje osoba ze złamanym sercem? Czy jest w stanie myśleć i zachowywać się racjonalnie?

Jednym z charakterystycznych objawów jest nieustanne myślenie o obiekcie naszych westchnień. Zastanawianie się, co w tym momencie robi, z kim i gdzie spędza czas, analizowanie każdego gestu i zachowania.

Mówi się też, że nadzieja umiera ostatnia. Ta złudna zabierze do grobu sporą część Twojego szczęścia. Myśl, że on/ona kiedyś odwzajemnią uczucie to pierwszy krok w stronę załamania.

Do tego spędzanie czasu ze znajomymi nie sprawia już przyjemności, gdy jego/jej tam nie ma. Pojawia się smutek i irytacja. Szczęście innych osób zaczyna nas denerwować.

Poranki i wieczory są najgorsze. Budzenie się rano z myślą o ukochanym/ukochanej i powtórka wieczorem przed pójściem spać. Do tego nieustanne sprawdzanie wiadomości w nadziei, że się odezwie. A telefon milczy.

Walczyć czy nie

Wszystko zależy od sytuacji, w jakiej się znajdujemy. Nieodwzajemniona miłość może być wynikiem rozstania, odrzucenia lub najzwyczajniej w świecie nieświadomości osoby, którą darzymy uczuciem.

Decyzja o tym, czy zaprzestać starań i walki o odwzajemnienie uczucia należy więc do nas. Niestety w większości przypadków nie jesteśmy w stanie racjonalnie określić, czy ma to w ogóle sens.

Kluczem będzie analiza zachowania obiektu westchnień. Nie róbmy tego jednak samodzielnie, ponieważ wynik nie będzie obiektywny. Poprośmy kogoś bliskiego, aby doradził nam, co robić.

Nie bójmy się też szukać pomocy u specjalistów. Zwykle łatwiej jest się człowiekowi otworzyć przed nieznajomym. Psycholog oceni sytuację profesjonalnie i pomoże znaleźć rozwiązanie.

dziewczyna mysli jak zapomniec o bylym

Jak pogodzić się z odrzuceniem

Akceptacja beznadziejnej sytuacji to ciężkie wyzwanie. Bo jak zapomnieć o chłopaku? Jak sie odkochac w byłej? Czy jest to w ogóle możliwe?

Proces pogodzenia się z rzeczywistością jest bardzo długi. Człowiek nie jest w stanie się odkochać ot tak, nie zmusi też do kochania kogoś innego. Choćby bardzo chciał, tak się po prostu nie da.

Czas leczy rany. Wystarczy poczekać. Nasze uczucie z dnia na dzień będzie coraz słabsze pod warunkiem, że postaramy się zrozumieć i zaakceptować miłosną porażkę.

To jest jedyne wyjście z tej sytuacji. Cała trudność polega na tym, że będzie bolało. I to dwa razy mocniej niż byśmy się spodziewali. Ale warto, bo po wszystkim czeka nas już tylko spokój ducha.

Jak się odkochać?

W 2003 roku cała Polska razem z Jeden Osiem L śpiewała "Ile dałbym by zapomnieć". Właśnie, jak? Można szukać odpowiedzi w tekście piosenki lub zacząć działać.

Złudne poczucie, że jest się dla drugiej osoby kimś wyjątkowym zwykle idzie w parze z nieodwzajemnioną miłością. Nadzieja i rozczarowanie to najczęstsze następstwa tych wyobrażeń.

Jak o kimś zapomnieć, kiedy wszystkie myśli krążą wokół jednej osoby? Czy jest na to jeden skuteczny sposób?

Mezczyzna i kobieta rozmawiaja jak sie odkochac pijac kawe

Najczęstsze błędy

Złamanego serca nie wolno słuchać. Rozczarowanie miłosne może popchnąć człowieka do czynów, których się będzie kiedyś wstydził. Zazdrość, pragnienie zemsty, autodestrukcja to tylko kilka przykładów. Co jeszcze?

  • Szukanie kontaktu – to tylko pogorszy sprawę, sugerując drugiej osobie, że jesteś natrętem. Na pewno znajdzie się mnóstwo pretekstów, ale to na nic. Efekt będzie odwrotny do zamierzonego.
  • Trzymanie przedmiotów, które przypominają Ci o obiekcie Twoich uczuć. Przecież "co z oczu, to z serca".
  • Zrzucanie winy na siebie – może gdzieś popełniłem/łam błąd, może źle wyglądam, może chodzi o mój stan majątkowy. Szukanie winnego w tej sytuacji prowadzi do niskiej samooceny w przyszłych kontaktach z płcią przeciwną.
  • Czekanie na cud, czyli bycie zawsze w pobliżu, w razie, gdyby nasza miłość zmieniła zdanie. Często wiąże się to z zaniedbaniem własnego życia, skupiając się tylko na potrzebach ukochanego/ukochanej.

Be2 Opinie - przekonaj się, że warto!


Jak naprawdę zapomnieć

Droga do zapomnienia wymaga mnóstwa pracy nad sobą. Można ją podzielić na trzy etapy: miłości, nienawiści i obojętności. Ten ostatni pomoże nam odzyskać harmonię ducha i życiowy spokój.

Trzeba przede wszystkim odwrócić swoją uwagę od obiektu westchnień. Siedzenie całymi dniami w domu to kiepski pomysł. Najlepiej wyjść do ludzi, spotkać się ze znajomymi, pójść razem na kawę lub do kina.

Dobrze sprawdza się także zmiana wyglądu, która będzie symbolizować nowy etap w życiu. Nowa fryzura, odświeżenie garderoby, tatuaż - poczucie zmiany to duży krok do zapomnienia o nieudanej miłości.

Bardzo pomaga również znalezienie nowego hobby. Może to być sport, rękodzieło, klub książki, wolontariat. Ostatni sposób uświadomi Ci również, że są osoby, zwierzęta, które mają od Ciebie o wiele gorzej.

Jak zapomnieć o byłym/byłej? Obierz sobie jakiś cel i dąż wytrwale do jego osiągnięcia. To pomoże Ci się maksymalnie skupić, a sukces sprawi, że wrócisz na stare tory.

Wyrzuć to z siebie! Rozmowa pod tytułem "moja ex ma innego" lub "on rani moje serce" pomaga. Wypłacz się jak trzeba, ale potem cisza. Uznaj to za temat tabu, nie wolno Ci nawet o tym pomyśleć.

Na końcu – pokochaj siebie. Ciesz się życiem i bierz garściami, co Ci daje. Otwórz się na nowe znajomości, zrób coś, co zawsze było Twoim marzeniem i nie bój się pokochać kiedyś kogoś innego.

Nie trać czasu i skorzystaj z dobroci internetu --> zobacz opinie o Academic Singles!