Randkowanie po rozwodzie, czyli porady i wskazówki dla rozwodników

Jul 03, 2018

porady dla rozwodników

Odwiedź eDarling

Po zakończeniu małżeństwa, często z długoletnim stażem, wielu osobom ciężko jest podjąć próbę poznania kogoś nowego. Randkowanie po rozwodzie wydaje się czymś nienaturalnym. Jak wrócić do randek? Oto praktyczne wskazówki dla rozwodników.


Sprawdź dlaczego eDarling jest uważany za najlepszy portal randkowy - przeczytaj naszą recenzję. 


1# Wielki powrót do życia singla

Rozwód, szczególnie po wielu latach związku małżeńskiego, jest przełomową chwilą. Z małżonka czy żony stajesz się rozwodnikiem, albo po prostu singlem lub singielką. 

Ostatecznie jednak nie chcesz być sam i zamierzasz szukać nowego partnera/partnerki, ale nie wiesz, jak się za to zabrać.

Być może zapomniałeś już, na czym właściwie polegało randkowanie. Myślisz, że się ośmieszysz, albo popełnisz nietakt. 

Nie koncentruj się jednak na swoich obawach i lęku przed poznawaniem nowych ludzi i randkami. Zwykle ci „drudzy” często boją się dokładnie tego samego.

Portale randkowe: który jest najlepszy? Sprawdź opinie o Be2

 

2# Nie obawiaj się randkowania po rozwodzie

Rozwód zwykle jest bardzo trudnym doświadczeniem. Często rozpad małżeństwa jest zainicjowany tylko przez jedną ze stron. 

Najczęściej jednak cierpią obydwoje małżonkowie. Ból, łzy, rozpacz, poczucie załamania. Nie oznacza to jednak, że nie możesz ułożyć sobie życia na nowo.

Może obawiasz się, że przez lata Twojego małżeństwa wszystko się w tej materii zmieniło, a randki wyglądają zupełnie inaczej. 

Jednak jedna z podstawowych rad dla rozwodników jest taka: pamiętaj, że każda osoba po rozwodzie ma podobne problemy i podobne wątpliwości.

Udana pierwsza randka? Poznaj przepis na sukces! 

3# Gdzie poznawać nowych ludzi?

Najnowsze badania pokazują, że coraz więcej par poznaje się przez Internet. 

Będąc singlem możesz założyć konto na znanym portalu randkowym i tam szukać odpowiadającej Ci osoby. 

Takich miejsc jest wiele, np. eDarling.pl, czy Be2.pl.Sprawdź top 5 portale randkowe.

Wiele osób ma barierę przez poznawaniem ludzi w Internecie, ale badania dowodzą, że ta droga bardzo ułatwia dotarcie do swojej potencjalnej nowej „miłości życia”. 

Nie ma żadnego innego miejsca, gdzie można tak łatwo poznać obcą osobę. Do tego, w sieci jesteśmy mniej skrępowani.

Jeśli jednak nadal uważasz, że spotkania aranżowane w Internecie Ci nie odpowiadają, to pozostają inne miejsca spotkań: puby, kino, a nawet biblioteka.

4# Porady dla rozwodników przed randką

No dobrze – udało Ci się poznać ciekawą osobę i idziesz z nią na pierwszą randkę. Czujesz tremę, nie wiesz, jak się zachować, co robić? Jak nie popełnić gafy? Oto kilka żelaznych wskazówek dla rozwodników wracających do randkowania.

# Nastaw się pozytywnie!

Stres to zły doradca. Zamiast obawiać się, że coś pójdzie nie tak, myśl pozytywnie. Pierwsza randka po długiej przerwie od spotkań towarzyskich może być naprawdę miła. 

Pamiętaj, że osoba, z którą się spotykasz, z pewnością także się stresuje. Bądź naturalny i otwarty, daj się do siebie przekonać.

Jeśli druga osoba się spóźnia – bądź wyrozumiały i nie zakładaj, że jest niekulturalna. Nie wyobrażaj sobie, że na pewno nie przyjdzie, bo spóźnienia naprawdę się zdarzają nawet osobom najbardziej punktualnym. Po prostu zachowaj dobre wibracje.

# Zrelaksuj się

Pamiętaj, że w randkowaniu bardzo ważne jest pierwsze wrażenie. Czy tego chcesz, czy nie – tak to właśnie wygląda. Dużo lepiej wypadają osoby, które są zrelaksowane i uśmiechnięte. Sprawiają wrażenie pewnych siebie, a to na drugą stronę działa jak magnes.

Z drugiej strony, osoby zestresowane, którym lęk wręcz maluje się na twarzy, mogą wysyłać złe komunikaty. Tego nie chcesz, więc urządź sobie kąpiel, albo idź na strzelnicę – zrób to, co pozwala Ci odpocząć, a nawet wyładować skumulowany gniew i negatywne emocje.

# Ważne jest miejsce

Jeśli to Ty proponujesz miejsce spotkania, to wybierz takie, które nie będzie przywoływać żadnych wspomnień

Restauracja, w której przez kilka lat jadło się rocznicową kolację z mężem czy żoną zdecydowanie nie jest dobrym miejscem.

Jeżeli nie znasz ciekawych miejsc do spotkania, to zrób wcześniej rozeznanie. 

Popytaj znajomych, poszukaj w sieci. Ten, kto ma coś do zaproponowania postrzegany jest jak osoba mająca własny gust i konkretne upodobania. To z kolei czyni nas ciekawszymi w oczach nowo poznanych osób.

Wybór miejsca jest ważny także dlatego, że wiele o nas mówi. Zaproponowanie najtańszej knajpki zrobi z Ciebie skąpca. 

Z kolei zaproszenie na spacer miejskim bulwarem nad rzeką albo piknik na punkcie widokowym miasta odsłoni Twoją romantyczną duszę.

Ostatecznie – nawet jeśli chcesz iść do taniej, niezbyt ciekawej restauracji, możesz szczerze powiedzieć, że ją bardzo lubisz, bo dają tam Twoje ulubione danie. 

Zaznacz jednak, czego po miejscu można się spodziewać i razem dokonajcie wyboru. To pokaże otwartość i brak nadęcia.

Portale randkowe: który jest najlepszy? Sprawdź opinie o Academic Singles

# Istotna rada dla rozwodnika: szczerość to podstawa

Nie ma nic tak ważnego dla budowania relacji, jak szczerość względem drugiej osoby. Nikt nie lubi osób, które coś ukrywają lub sprawiają takie wrażenie. 

Zgoda – tajemnica jest pociągająca, ale tajemniczość i nieszczerość to dwie różne sprawy.

Musisz też wiedzieć, że są tematy, których od razu nie wypada poruszać – szczególnie na pierwszej randce. 

Przesadna wylewność, opowiadanie tylko o swoich problemach, może pokazać, że nie przepracowałeś jeszcze rozwodu. Najlepiej nie wracaj do przeszłości.

Oczywiście niekiedy nie ma nic złego w dzieleniu się pewnymi informacjami o przeżyciach związanych z rozwodem – zwłaszcza kiedy spotykasz się z osobą, która także się rozwiodła. 

Czasem może to ułatwić nawiązanie więzi, a przy okazji jest tematem do rozmowy.

Poznaj nowych singli na C-Date! Przeczytaj recenzję i opinie o portalu. 

5# Wskazówki na temat wyglądu

Mawia się, że książki nie ocenia się po okładce, ale to pierwsze wrażenie, o którym już mówiliśmy wcześniej, wynika z naszego zachowania oraz z wyglądu i prezencji. 

Rada dla rozwodników przed randką jest taka, by popatrzyli na siebie krytycznym (ale nie za bardzo) okiem.

Być może warto zadbać o nową fryzurę, zainwestować w nową marynarkę albo sukienkę? Niestety, w wieloletnich związkach niektórzy tracą poczucie konieczności dbania o siebie. 

Mężczyźni rzadziej się golą, kobiety przestają dbać o makijaż. To może być zniechęcające.

Na pierwszej randce bądź świeży i wypoczęty. Czysty strój, dopasowany do miejsca i okoliczności – i przede wszystkim taki, w którym dobrze się czujesz – to podstawa. 

Kobiety często zwracają uwagę na zadbane dłonie i paznokcie, mężczyźni – na makijaż podkreślający urodę.

 

6# Randkowanie po rozwodzie a seks

Ostatnią, choć niezwykle ważną sprawą, jest… seks. To, czy iść z kimś do łóżka już na pierwszej randce, jest tematem bardzo dyskusyjnym. Zgodnie z wieloma badaniami, im dalej odwleka się pierwszy seks, tym większa szansa na trwały związek. Ale czy to prawda?

Z pewnością decyzję o seksie na pierwszym spotkaniu podejmują obydwie strony. Koniecznie zadaj sobie pytanie, na czym Ci zależy: bardziej na trwałej relacji i budowaniu więzi czy na przelotnym romansie? A teraz pomyśl, czy osoba, z którą się umawiasz, myśli tak samo.

Konflikt w postrzeganiu seksu na pierwszej randce może przekreślić szanse na kolejne spotkania. Np. kobieta bardziej liczy na bliskość, mężczyzna – na seks. Ale może być też odwrotnie. Najważniejsze to robić to na co ma się ochotę i nie zmuszać się do spełniania czyichś oczekiwań.

7# Wskazówki dla randkujących rozwodzie: w wielkim skrócie

Podsumowując wcześniejsze wskazówki dla rozwodników, choć randkowanie po zakończeniu małżeństwa może budzić obawy, warto jednak dać sobie szansę na nową miłość.

Idąc na randkę bądź zrelaksowany i stawiaj na naturalność. Uśmiech, pozytywne nastawienie i schludny wygląd zdziałają cuda. Rozmawiaj szczerze, słuchaj, zadawaj pytania. Okaż drugiej osobie zainteresowanie i zaufaj swojej intuicji – to na pewno zaowocuje.

Na koniec, pamiętaj, że jeśli coś pójdzie nie tak, nie powinieneś zrażać się do randek, albo brać to osobiście. Czasem zdarza się, że już na pierwszym spotkaniu poznajemy osobę, która wzbudza nasze zainteresowanie – i to z wzajemnością. Jednak nie zawsze tak jest.

Być może przed kolejną randką powinieneś bardziej poznać osobę, z którą chcesz się umówić? Jeśli poznaliście się w sieci, poświęć więcej czasu na rozmowę jeszcze zanim zdecydujesz się na randkę. Wspólne tematy, podobny charakter i zainteresowania szybko łączą ludzi.

Powodzenia!

Singles50 opinie